Ci co mnie znają, wiedzą, że jestem serialowym (filmowym również) maniakiem. Podczas studiów, na dwóch semestrach, miałam tylko jeden dzień zajęć. W związku z tym dysponowałam dużą ilością wolnego czasu. Jednym z zajęć stało się oglądanie seriali. Zaczęło się od jednego, a skończyło na kilkudziesięciu. Obecnie tego czasu mam niestety o wiele mnie, ale gdy tylko nadarzy się okazja, sięgam po kolejne odcinki zaczętych seriali lub oglądam jakiś nowy. Za telewizją nie przepadam, oglądam jedynie Project runway i programy typu Discovery. Seriale oglądam w internecie, dzięki platformą, które pozwalają na darmowe oglądanie filmów i seriali. Dzięki temu mam darmowe tv online. Dziś chciałabym przedstawić Wam listę moich ulubionych serial. Kolejność jest przypadkowa, ponieważ ciężko byłoby mi stworzyć z nich ranking.

1. Suits – W serialu poznajemy zapatrzonego w siebie prawnika – Harveya Spectera oraz Mike’a Rossa –  inteligentnego, błyskotliwego,który dzięki niesamowitemu umysłowi jest w stanie zapamiętać książki i cytować je z pamięci. Mimo,że Mike nie ukończył Harvardu, zostanie zatrudniony przez Harveya w jednej z najlepszych kancelarii. Razem stanowią duet niepokonany. Jednakże prawda wychodzi powoli na jaw. Jak długo utrzyma się kłamstwo w tajemnicy? Koniecznie obejrzyjcie, aby się dowiedzieć!  zaczęłam go oglądać dopiero w tym roku i nie wiem jak mogłam nie zacząć wcześniej!
2. House of Cards – serial, który pokazuje,że polityka wcale nie musi być nudna. Poznajemy w nim najbardziej praktyczną i bezlitosną parę, która pragnie zemsty w zamian za niedotrzymanie słowa po wyborach prezydenckich. W związku z tym do celu dąży nawet i po trupach. Do tego w roli głównej cudowny Kevin Spacey – tego nie można przegapić!
3. Gra o tron – adaptacja jednej z najpopularniejszych sag. Serial z kontrowersyjnymi wydarzeniami takimi jak kazirodztwo, bękarty oraz bezwzględna walka o tron. Nie można również pominąć odrobiny magii, smoków , mrocznej siły, wierzeń i bogów. Cały serial skupia się na przygotowaniach i walce o to, aby zasiąść na tronie. W serialu poznajemy m.in. uroczego karła, który zauroczy Cię już od pierwszego docinka. Jeżeli nawet nie lubicie fantastyki, ten serial i tak pokochacie!
4. Teoria wielkiego podrywu – czyli czas na naukę z ogromną dawką humoru! Główni bohaterowie to naukowcy, których świat kręci się wokół nauki, komiksów i filmów sci-fi. Do paczki „nerdów” dołącza urocza, niezbyt błyskotliwa blondynka, która staje się obiektem pożądań jednego z chłopaków. W każdym odcinku mamy bardzo dobry dowcip, który utrzymuje się na poziomie przez wszystkie sezony.
5. The 100 – serial zaczyna się w momencie, gdy na ziemi ląduje statek kosmicznym z ludźmi – grupą nieletnich przestępców. Dowiadujemy się,że nuklearna wojna zniszczyła cywilizację na ziemi. Grupa a została wysłana w celu kolonizacji oraz sprawdzenia czy istnieje możliwość egzystencji na ziemi. I tu zaczyna się prawdziwe życie, pełne wyborów, łez, krwi i śmierci. Decyzje podejmowane są bardzo szybko, bez chwili namysłu. Często wymagają wybrania mniejszego zła, o ile takowe istnieje. Piękny i jednocześnie brutalny serial, który pokazuje jak w obliczu śmierci i zagłady człowiek niszczy swoje wartości, zadaje śmierć bliskim i dokonuje wyboru, przed którym nigdy nie powinien stanąć.
6. Jak poznałem Waszą matkę – serial komediowy, porównywany do przyjaciół, opowiadający losy Tedda Mosbiego oraz jego grupy przyjaciół. Każdy odcinek przedstawia wydarzenia z życia głównego bohatera, które przyczyniły się do poznania matki jego dzieci. Nie obędzie się bez śmiechu. Jedyny minus za zakończenie, które mnie nie zadowoliło. Mimo wszystko, nie żałuję czasu przeznaczonego na obejrzenie JPWM.
7.  Revenge –  myślałam, że to serial typowo młodzieżowy w stylu 90210. Na szczęście zostałam mile zaskoczona. Serial opowiada losy
bohaterki Amandy,która wraca do miasteczka jako Emily Thorne, aby
pomścić śmierć ojca. Przy swoim boku ma inteligentnego speca od
informatyki, biznesmena i przyjaciela w jednym. Razem starają się
zniszczyć życie tych, którzy przyczynili się do wrobienia i śmierci
Amandy. Jeżeli ktoś lubi takie klimaty, serdecznie polecam.
8.Reign – zanim zaczęłam go oglądać, nie spodziewałam się zbyt wiele, z racji tego, że zaliczany jest do gatunku dramatu młodzieżowego. Jednak po obejrzeniu kilku odcinków byłam bardzo pozytywnie zaskoczona. Bohaterowie są młodzi, jednakże rozterki pojawiające się na ekranie dotyczą bardzo ważnych spraw, a nie bezpodstawnych sporów i zastanawiania się co ubrać dziś do szkoły. Główną bohaterką jest Maria królowa Szkocji, która staje się żoną Franciszka – syna króla Francji. Każda decyzja podejmowana przez bohaterów ma wpływ na losy narodów – pokój lub wojnę. A przecież to dopiero nastolatkowie. Do tego dochodzą emocje, intrygi, przepowiednie Nostradamusa. Wszystko to sprawia, że podjęcie odpowiedniej decyzji staje się niemożliwe.
9. Wikingowie – przygody wikingów polubiłam od pierwszego odcinka. Z racji tego, że nie obejrzałam wszystkich odcinków, wstrzymuję się od komentarza. Myślę,że Ci, którzy oglądają Grę o tron, z pewnością pokochają Wikingów.
10. Once upon a time – ciekawa alternatywa dla wszystkich postaci bajek. Mamy królewnę śnieżkę, czerwonego kapturka, Robin Hooda, Piotrusia Pana, kapitana Haka, Złą Królową, Rumpelstilskina, Pinokia, Piękną i Bestię, nawet Elsę (postać z bajki dla dzieci z 2014 roku) i całą masę postaci z bajek, które czytali nam rodzice. Pomysł dla mnie rewelacyjny – pozwala na powrót do dzieciństwa, całej bajecznej magii. Co prawda serial nie jest arcydziełem, bywają odcinki, które są zwyczajnie nudne. Jednak dla samych bohaterów i formy, można obejrzeć i przebrnąć przez wszystkie sezony.

A Wy polecacie jakieś seriale?
xoxo Sandi