Białe zęby marzą się każdemu z nas. Niestety nie każdy je ma. Przyczyn, dla których nie mamy śnieżnobiałego uśmiechu jest wiele. Powstałe przebarwienia mają charakter zewnętrzy jak np. płytka bakteryjna, kamień nazębny, co jest wynikiem picia kawy, herbaty, produktów spożywczych kolorowych, paleniem papierosów lub wewnętrzny, powstały np. na skutek obumarcia miazgi zęba i przebytego leczenia kanałowego. Trudne do usunięcia, nieestetyczne przebarwienia mogą być wynikiem stosowania antybiotyków (szczególnie w dzieciństwie). W związku z tym wiele osób decyduje się na wybielanie zębów, które jest najczęściej stosowanym zabiegiem we współczesnej stomatologii estetycznej. Coraz szersza gama produktów i zabiegów wybielania jest dostosowana do każdej kieszeni, ram czasowych, dzięki czemu usatysfakcjonuje każdego pacjenta.
Stomatologią estetyczną zajmuje się Klinika Dentystyczna Froe, mieszczącej się w Szczecinie, która oferuje kilka sposób wybielania zębów. Dziś chciałabym przedstawić pokrótce je opisać i zatrzymać się krótko przy ostatniej, która najbardziej mnie interesuje.

  1. Instrumenty i urządzenia
    Przebarwienie o charakterze zewnętrznym usuwa się za pomocą specjalistycznych instrumentów i urządzeń. Sprawdza się tutaj m.in. piaskarka (air-flow), która daje doskonały efekt.
  1. Szyny wypełnione żelem
    Przebarwienia wewnętrzne można usunąć pojedynczo lub grupowo. Stosuję się tutaj szyny do których aplikuje się żel,. Szyny są indywidualnie dopasowane do uzębienia pacjenta. Cały zabieg jest przeprowadzany przez lekarza i trwa kilkadziesiąt minut.
  1. Metoda Beyond
    Metoda Beyond cieszy się dużą popularnością zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Zabieg ten trwa bardzo krótki (45 minut) i polega na nałożeniu specjalnego żelu wybielającego na powierzchnię zębów, a następnie aktywowaniu go przez światło akceleratora. Żel wybielający oparty jest na nadtlenku wodoru oraz innych składnikach, których zadaniem jest zwiększenie rezultatu oraz zmniejszenie wrażliwości. Żel pod wpływem światła z akceleratora Beyond uskutecznia przenikanie żelu wybielającego przez szkliwo do zębiny. Światło emitowane przez akcelerator znacznie przyspiesza  proces wybielania poprzez zwiększenie częstotliwości i  powoduje rozbijanie związków nadtlenku wodoru oraz błyskawiczny efekt utleniania wewnątrz struktury zęba. trwałość zabiegu zależy w dużym stopniu od higienicznego trybu życia pacjenta. Efekt wybielania utrzymuje się  około 2 lat, , jednak efekt ten można podtrzymać stosując odpowiednie preparaty, a także wybierając prawidłowe produkty spożywcze. Cena takiego zabiegu w Klinice Dentystycznej Froe to 999 zł (góra i dół).

O wybielaniu zębów myślę od długiego czasu. Czytałam dużo pozytywnych opinii o wybielaniu metodą Beyond i myślę, że w przyszłości na nią się skuszę. Jest przede wszystkim bezpieczna, skuteczna i utrzymuje się sporo czasu. Jeśli się na nią zdecyduję, z pewnością pokażę rezultaty, ale to jeszcze trochę potrwa. Tymczasem zaprasza Was do odwiedzenia strony Kliniki i zapoznania się z bogatą ofertą z zakresu: profilaktyki, rentgenodiagnostyki, wybielania zębów, leczenia kanałowego, chirurgii stomatologicznej, protetyki, Implantologii, ortodoncji, periodentologii, Stomatologii zachowawczej. Poniżej przedstawiam kilka zdjęć kliniki.

klinikasandicious podpis