Zapewne nie jedna z nas marzy o dodatkowej szafie. Ale czy któraś z Was pomyślała o szafie w… telefonie bądź tablecie? Zapewne nie! I mnie to zaskoczyło. A to wszystko za sprawą nowej aplikacji Clotify 2.0. Jesteście ciekawi?
Co to jest Clotify?
Clotify to aplikacja dostępna na telefon/tablet, która pozwala na stworzenie swojej wirtualnej szafy. i ułatwia doświadczenie w nowym środowisku mody społecznościowej. Za jej pomocą możemy kreować swój własny profil modowy i uczestniczyć w kreacji stylu poprzez pokazywanie ubrań, dodatków i naszych stylizacji. Aplikacja umożliwia stworzenie gotowych zestawów poprzez zapożyczanie rzeczy od marek np. H&M, ZARA.   Co więcej, mamy dostęp do wyglądu swoich znajomych, a nawet do szaf celebrytów! Dodatkowo możemy wyrażać swoje opinie i dodawać do kręgu tych, których chcemy śledzić!
Jak pobrać?
Clotify można pobrać z Appstore ( tutaj) lub GooglePlay (tuaj). Aplikację można pobrać również ze strony gównej Clotify – www.clotify.com.
Jak działa?
Otwierając aplikację, zobaczymy takie menu:
1 CLOTIFY 2.0
Dodaj ubranie:
Tworzenie wirtualnej szafy polega na robieniu zdjęć swoim ubraniom – zarówno starym jak i nowym. Dzięki temu ludzie są na bieżąco, wiedza co kupujemy, co nosimy na co dzień. Naszą szafę możemy upublicznić lub nie, albo częściowo. Zależy to od nas.
Udostępnij swoją stylizację:
Opcja „dodaj stylizację” pozwala nam dodać gotowy zestaw który np. dziś mieliśmy na sobie.
7 CLOTIFY 2.0Stwórz zestaw:
Funkcja ta pozwala nam stworzyć zestaw z rzeczy, które mamy w swojej szafie. Dzięki temu nie musimy myśleć co, założymy np. na piątkową imprezę.
Szafa:
Klikając tę funkcję, zobaczymy naszą szafę.
3 CLOTIFY 2.0Wirtualna szafa celebrytów:

Clotify umożliwia zaglądanie w szafy celebrytów np. Anny Wendzikowskiej, Cajmel czy Magdy Steczkowskiej. Wystarczy wejść w rubrykę „Celebryci”.
4 CLOTIFY 2.06 CLOTYIFY 2.0Pożyczanie ubrać od marek odzieżowych:
Aplikacja umożliwia „pożyczenie” ubrań o naszej szafy i tworzenie stylizacji. Możemy pożyczyć sweter, a np. spodnie , buty i torebkę dobrać z własnej.
Funkcja obserwowania:
Funkcja pozwala na obserwowanie innych użytkowników oraz obserwowanie nas samych. Mnie znajdziecie jako „Sandra Kozłowska”
Hashtagi:
W opisie dodawanej stylizacji bądź ubrania warto wpisywać hashtagi. Nie zapomnijcie dodać marek.
Clotify dla stylistów?
Clotify to niezbędnik dla stylistów. Z racji tego, że aplikację można wykorzystywac na odległość, można kierować szafą podopiecznego w każdej chwili i z drugiego krańca Polski, a nawet z innego kraju. Wystarczy tylko zapoznać się z szafą Klienta, obserwować go, a potem zostaje już tylko dobór odpowiedniej stylizacji w zależności od okazji.
Moja opinia:
Kiedy usłyszałam o aplikacji, pomyślałam, że to może być całkiem fajna sprawa. Już na samym początku zobaczyłam kilka zalet. Po pierwsze – aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze. Wszystko jest wytłumaczone, więc nie miałam najmniejszego problemu, aby cokolwiek dodać. Po drugie to świetny nośnik kreowania wizerunku dla marek, blogerek modowych. Po trzecie Clotify pozwala nam pokazać siebie, nasz styl, wyrazić siebie.Kolejny plus – aplikacja się nie zacina. Obecnie korzystam ze starego smartfona, który jest na wyczerpaniu i to jedna z niewielu aplikacji, które działają i to sprawnie. Jako że nigdy nie wiem w co się ubrać (nie tylko dlatego,że mam sporo ciuchów, ale też  biorę pod uwagę pogodę, która lubi płatać figle, oraz okazję,), mogę w każdej chwili zajrzeć do swojej wirtualnej szafy i skomponować strój na dane wyjście. Przy okazji można również pozbyć się swoich rzeczy. Może komuś spodoba się nasza torebka, w której nie chodzimy? I ostatnia zaleta – z Clotify możemy korzystać zawsze i gdziekolwiek jesteśmy! Minusów do tej pory nie znalazłam 🙂
clotify0Jeśli mieliście już do czynienia z aplikacją, koniecznie dajcie znać w komentarzu co myślicie.