Uwielbiam kawę, jej zapach, jej smak. Ciężko mi sobie wyobrazić dzień bez niej. Nie tylko pobudza, ale również rozgrzewa podczas, zwłaszcza w chłodne dni. Dzień rozpoczynam od śniadania z zieloną herbatą. Numer dwa stanowi właśnie kawa. Niestety nie zawsze mam czas wypić ją na spokojnie w domu czy u jednej z moich kochanych babć. A jak wiadomo, najlepiej smakuje ciepła kawa. Z pomocą przychodzi kubek termiczny, dzięki któremu nie muszę się martwić oto, że kawa ostygnie. Jego zadaniem jest utrzymanie ciepła. To zdecydowanie gadżet, który musi mieć miejsce w kuchni każdej miłośniczki kawy. Ja mam  kubek „Lady”  firmy Termokubki, o którym napiszę kilka słów.
img_5806Od producenta:
Kubek termiczny o pojemności 390 ml z podwójnymi ściankami. Wykonany ze stali o podwyższonej jakości 18/8. Zewnętrzna część modelu LADY, została powleczona białym lakierem.  W testach termicznych kubek osiągnął rewelacyjne wyniki: 12 godzin utrzymywania ciepła, to jeden z najlepszych wyników. Kubek wyposażony jest we wkręcaną przykrywkę z uszczelką oraz szczelnym, uchylnym zamknięciem, zabezpieczającym przed wyciekiem zawartości. Kształt kubka dostosowany jest do większości uchwytów samochodowych. Wbudowana podstawa z gumy zwiększa przyczepność do podłoża i zabezpiecza przed zarysowaniami. Kubka można używać nie tylko do napojów gorących, ale również do zimnych napojów orzeźwiających z lodem. Dodatkowo  każdy kubek z oferty Termokubki ma gwarancję.
img_5804 img_5803 img_5802Zastosowanie:
Kubek LADY możemy zastosować jako kubek do napojów gorących, ale również do zimnych orzeźwiających napojów z lodem. Jeśli chcemy utrzymać ciepło, należy zalać najpierw kubek wrzątkiem i odczekaj ok. 5 minut. Następnie wylać i wlać napój właściwy. Zaś jeśli chcemy mieć chłodny napój, przed wlaniem napoju należy włożyć kubek na 10 minut do zamrażalnika. Następnie wlać właściwy napój.
Design:
Kubek wykonany jest bardzo estetycznie. Jego wewnętrzna część wykonana jest ze stali nierdzewnej, a zewnętrzna z  tworzywa, które gdy wlejemy wrzątek nie ”przepuszcza” ciepła i nie parzy w ręce. Jest miłe w dotyku i eleganckie wizualnie. Jednak obecnie kubki termiczne pełnią także funkcję ozdobną. Mają nowoczesny design, który sprawia, że nie są zwykłym kubkiem. Możemy zdecydować się na własny napis czy też logo, a także wybrać kolor zakrętki. Ja wybrałam kolor zielony i postanowiłam ozdobić go napisem „Keep calm don’t worry be happy” – aby zawsze pamiętać o uśmiechu 🙂
img_5800Dostępność:
Kubek możecie zamówić tutaj.
Moja opinia:
Zaletą kubka jest przede wszystkim jego szczelność. Wcześniej używałam dwóch kubków termicznych i były niestety nieszczelne. W samochodzie się nie wylewały, ale gdy schowałam raz do torebki, kawa się wylała. W przypadku tego termokubka taka sytuacja nie ma miejsca. Ponadto kubek jest wygody i poręczny. Utrzymuje ciepło, ale również utrzymuje niską temperaturę, gdy chcemy mieć coś schłodzonego. Ma wystarczającą pojemność, aby zrobić np. kawę na wyjazd czy wyjście. Dodatkowo posiada przykrywkę, która można odkręcić i dokładnie umyć. Dzięki temu nie zostanie na nim osad. Kubek jest idealny i będzie moim towarzyszem zarówno do pracy, jak i na wyjazdy.  Duży plus za to,że można go również używać do napojów zimnych. Ta funkcja świetnie sprawdzi się latem podczas upałów. Podoba mi się tez opcja własnego napisu – może stanowić świetny pomysł na prezent.