Okulary słoneczne nie tylko chronią nas przed słońcem, ale i stanowią stylowy dodatek, który świetnie uzupełni każdą stylizację. Jednakże ich wybór wcale nie jest taki oczywisty. Decydując się na okulary, musimy wybrać model, który pasuje do naszego kształtu twarzy. Zanim więc je wybierzemy – bardzo fajny wybór ma hurtownia okularów przeciwsłonecznych, należy określić kształt swojej twarzy, a następnie zgodnie ze wskazówkami poniżej, wybrać model.
TWARZ OWALNA:
Osoby, które mają twarz owalną (wysokie czoło, zaokrąglony podbródek) mogą się cieszyć, bowiem pasują im wszystkie kształty oprawek! Podczas zakupu należy tylko pamiętać, aby okulary były tak szerokie, jak najszczersze miejsce na twarzy.
okulary dla twarzy owalnej
TWARZ OKRĄGŁA:
Jeśli macie twarz okrągłą, czyli taka sama wysokość jak i szerokość twarzy, pełne policzki, niskie czoło i zaokrąglony podbródek, koniecznie postawcie na okulary, które wydłużą i wyszczuplą twarz: prostokątne, kwadratowe o grubych zausznikach. Absolutnie odpuść sobie modele owalne i okrągłe! Podkreślą one krągłość twarzy.
okulary dla twarzy okrągłej
TWARZ KWADRATOWA:
Twarz kwadratowa cechuje się tym, że zarówno czoło jak i podbródek mają podobną szerokość, zaś kości policzkowe są wyraźne zarysowane. Najlepiej zdecydować się na aviatory, a także kocie oprawki, najlepiej w jasnych kolorach. Sprawią one, że twarz będzie łagodniejsza. Natomiast unikamy okulary z szerokimi i kanciatymi oprawkami.
okulary dla twarzy kwadratowej
TWARZ PROSTOKĄTNA:
Osoby z twarzą prostokątną mają wysokie czoło, dłuższy i kanciasty podbródek. W tym przypadku warto zdecydować się na okulary w kształcie owalnym. Dobrze będą się prezentować również kocie i prostokątne – koniecznie szerokie!
okulary dla twarzy prostokątnej
TWARZ TRÓJKĄTNA:
Trójkątna twarz to wysokie i szerokie czoło, a także szpiczasty podbródek. Niewątpliwie najlepiej będziesz wyglądać w okularach zaokrąglonych. Możesz także wybrać kocie okulary. Natomiast dopuść sobie modele kwadratowe, z szerokimi oprawkami oraz jaskrawych kolorów.
okulary dla twarzy trójkątnej