Miałam to szczęście, że w wieku dojrzewania ominął mnie trądzik. Raz na jakiś czas wyskoczyła mi krostka i po kilku dniach znikała. Mogę śmiało stwierdzić, że miałam naprawdę ładną cerę. Przez wiele lat nie używałam żadnych podkładów, pudrów, ponieważ były zbędne. Wystarczył tylko odżywczy krem do twarzy. W późniejszym czasie, makijaż ograniczałam do wypadów na miasto, na imprezę, a tak to z niego rezygnowałam. Niestety od roku borykam się z problemem przebarwień. Nie są one tragiczne, ale mi osobiście przeszkadzają. Przebarwienia to nic innego jak nagromadzony miejscowo barwnik skóry. Pojawiają się wtedy, gdy wytwarzające go komórki nieprawidłowo funkcjonują. Do przyczyn zmian skórnych zaliczamy: szkodliwe działanie słońca, zażywanie leków hormonalnych i uwrażliwiających na światło, a także opalanie blizn po przebytym trądziku. Na szczęście na rynku możemy znaleźć wiele urządzeń, do użycia w domowym zaciszu, które pozwolą usunąć niedoskonałości. Poniżej podam 3 przykładowe, które możecie znaleźć na stronie http://importmania.pl/ .
1. GALVANIC:
Galvanic wykorzystuje prąd stały do wprowadzenia substancji odżywczych wgłąb skóry i usuwania zanieczyszczeń, w tym ciemnego pigmentu. Dodatkowo zmniejsza ilość łoju, rozkłada lipidy i usuwa nieczystości. Do efektów jego stosowania należy m.in.: jędrna skóra, odżywienie głębokich warstw skóry,usunięcie ciemnego pigmentu oraz nieczystości, zmniejszenie łoju, a także uspokojenie skóry i pobudzenie jej do regeneracji
2. DARSONVAL PRO:
Urządzenie wykorzystuje prądy do dezynfekcji, stymulacji złuszczania martwego naskórka, przywrócenia zdrowego, promiennego wyglądu skóry. Do zalet stosowania urządzenia należy : ujędrnienie i wygładzenie, redukcja zmarszczek, poprawa ukrwienia skóry, ściągnięcie rozszerzonych porów, hamowanie wydzielania sebum. Ponadto pobudza procesy regeneracyjne i odnowy skry. Jest niezastąpiony przy zmianach trądzików, a także stymuluje złuszczenie martwego naskórka.
3. MINI KOMBAJN KOSMETYCZNY:
Mini kombajn kosmetyczny 3 w 1 to 3 funkcje:
– Mezoterapia bezigłowa (ultradźwięki) – zamyka naczynka krwionośne i usuwa blizny
– Bioprądy – m.in. rozjaśniają skórę (redukują przebarwienia i piegi), redukują trądzik i zmiany potrądzikowe, ujędrniają skórę, poprawiają elastyczność włókien kolagenowych
-Terapia fotonowa (światłoterapia)- zalecana do redukcji zmarszczek, rozszerzonych porów, blizn, wyprysków i trądzika
przebarwienia
Wszystkie wyżej wymienione urządzenia pozwolą usunąć przebarwienia, a także czerwone plamki na twarzy. Są bardzo łatwe w użyciu, dlatego nie jest wymagana wizyta u kosmetyczki, można samemu przeprowadzić zabieg, uzyskując satysfakcjonujący efekt. A Wy, macie problem z przebarwieniami? Używałyście któregoś z produktów? Jak sobie radzicie z przebarwieniami?