Podkład do twarzy to jeden z niezbędników w naszej kosmetyczce, który powoli na wykonanie perfekcyjnego makijażu. Odpowiednio dobrany, zamaskuje niedoskonałości cery, zmarszczki czy przebarwienia. Natomiast twarz po jego aplikacji będzie wyglądać zdrowo i nieskazitelnie. Niestety, gdy źle go dobierzemy, możemy uzyskać efekt maski, który nas nie usatysfakcjonuje. Dlatego dziś kilka wskazówek, które pomogą Wam wybrać podkład.

Rodzaj cery:

Niewątpliwie kluczowe jest określenie rodzaju naszej cery. Musimy pamiętam o tym, że podkładu nie kupujemy, bo podoba nam się dany odcień, opakowanie bądź lubimy daną markę. Podkład dobieramy do naszego typu cery. Dlatego najpierw należy ocenić jaką mamy skórę: suchą, mieszaną, tłustą czy naczyniową. Dla cery suchej najlepiej sprawdzą się podkłady nawilżającej, dla mieszanej i tłustej – beztłuszczowe. Podkłady przeznaczone dla skóry mieszanej, przetłuszczającej mają dużo lżejszą konsystencję, aby nie zatykały porów. Natomiast przeznaczone dla cery suchej są bardziej kremowe. Dodatkowo, musimy również ocenić, czy nasza skóra posiada wady. Jeżeli mamy rozszerzone pory, unikamy zbyt ciemnych podkładów oraz tych rozświetlających, ponieważ podkreślą one niedoskonałości. Przy przebarwieniach najlepiej sprawdzi się fluid z żółtym barwnikiem. Panie z cerą dojrzałą nie powinny stosować podkładów matujących, bowiem „wyciągną” na wierzch zmarszczki.

Odpowiedni kolor podkładu – jak sprawdzić?

Dobrze dobrany podkład to taki, który daje naturalny efekt, i którego nie widać. Po nałożeniu go na twarz, sprawia że skóra wygląda świeżo, promiennie i zdrowo. Wiele Pań stosuje podkłady ciemniejsze, aby zmienić kolor twarzy, by była bardziej opalona. To absolutnie niedozwolone! Od tego są bronzery 🙂 Podkład powinien być w odcieniu Twojej cery. A jak sprawdzić czy kolor pasuje do naszej karnacji? Często Panie sprawdzają kolor na nadgarstku lub dłoni. Jednakże skóra posiada w tych miejscach inny odcień. Dlatego kolor testujemy na linii żuchwy – oczywiście nie możemy mieć makijażu. Ma on się zlewać z kolorem naszej skóry. Po nałożeniu próbek podkładu odczekaj minimum  2 minuty. Kolor musi wniknąć i się utlenić. Jeśli nie uzyskasz efektu zlania si, sięgamy po inny odcień. Pamiętajmy, że kolor i odcień podkładu sprawdzamy najlepiej przy dziennym świetle.

podkład 3

Tonacja:

Niewątpliwie ważne jest określenie tonacji. Wyróżniamy tonację ciepłą i zimną. Zimna ma dominantę barwną niebieską lub różową, a ciepła – żółtą. Jak sprawdzić tonację w warunkach domowych? Wystarczy do swojej twarzy (przy świetle dziennym) przyłożyć kartkę różową, a następnie żółtą. Twarz będzie wyglądała promiennie i zdrowo na tle kartki, która bardziej będzie pasowała odcieniem. Przy tonacji ciepłej, postaw na podkłady w odcieniach żółci, pomarańczy lub złotych brązów np. honey i warm beige. Natomiast przy tonacji zimnej – beży z domieszką różu lub brunatnych brązów np. porcelain beige. Mamy również tonację neutralną. Warto wybrać podkłady Catrice, które cieszą się dużą popularnością – przeczytacie o nich nie jedną pozytywną opinię na blogach urodowych. Ponadto, mają dość szeroki wybór.

podkłady catriceźródło:drogeria.pl

Dwa kolory w zależności od pory roku:

Pamiętaj, aby mieć podkład inny w okresie zimowym, i inny w okresie letnim. Latem nasza skóra jest pięknie opalona, zimą – jaśniejsza. Dlatego jeden podkład powinien pasować do Twojej skóry, gdy jest ona jaśniejsza, a drugi, gdy się opalisz. W razie potrzeby, kolory możesz ze sobą mieszać.