Jedną z najczęstszych wymówek dotyczących odchudzania lub rozpoczęcia zdrowego stylu życia jest zdanie „nie mam czasu gotować”, „nie chce mi się wymyślać obiadów”. Oczywiście przygotowanie zdrowych posiłków niczym się nie różni od gotowania tych mniej zdrowych przekąsek. Jednak dla osób, które naprawdę nie mają zbyt sporo czasu, są zabiegane, idealnym rozwiązaniem jest coraz popularniejsza dieta pudełkowa.

Żyjąc w biegu, pochłonięci pracą i obowiązkami, często zapominamy o regularnym jedzeniu. A przecież to niezwykle istotne dla naszego organizmu. Osobiście od kilku lat pilnuję swoje codzienne menu, które składa się z pięciu pełnowartościowych posiłków. Niestety wielu z Nas nie zawsze znajdzie chwilę, aby posiłki przygotować. W takiej sytuacji zamiast odpuścić sobie obiadu lub kupić burgera, warto zdecydować się na dietę pudełkową.

Dieta pudełkowa – co to jest?

Dieta pudełkowa to dieta ułożona przez dietetyków, składająca się z 5 posiłków na cały dzień. Posiłki te są zapakowane i  dostarczane wcześnie rano pod podany adres.

dieta pudełkowa

Dieta pudełkowa a dieta bezglutenowa, wegetariańska itd.

Masz nietolerancję glutenu? Jesteś uczulona na orzechy? Jesteś wegetarianką? Nie musisz się martwić! Przy wyborze cateringu, wybierasz swoją dietę. Ja np. decydując się na dietę pudełkową, wybrałam dietę wegetariańską. Co więcej, mogłam zaznaczyć czy jem produkty pochodzenia zwierzęcego oraz ryby (semiwegetarianizm). Moim zdaniem to świetne ułatwienie!

 

Zalety diety pudełkowej.

Główną zaletą diety pudełkowej jest wygoda. Nie musimy bowiem przygotowywać posiłków. Wiąże się to z oszczędnością czasu, ponieważ nie robimy zakupów. Dodatkowo, dieta pudełkowa poprawia nawyki żywieniowe, ponieważ w regularnych odstępach czasu, dostarczamy naszemu organizmowi tego, czego mu trzeba. Kolejna zaleta to różnorodność posiłków. Posiłki są urozmaicone, a do tego są efektowne i kolorowe. Stanowią ucztę nie tylko dla podniebienia, ale i dla oczu. Dieta pozwala również osiągnąć cel zrzucenia zbędnych kilogramów czy przestawienia się na zdrowy styl życia. Dostarczane posiłki są zbilansowane i pełnowartościowe, a także mają odpowiednie proporcje między białkami, węglowodanami i tłuszczami.

Jak wybrać dietę pudełkową?

Pomocna okażę się tu strona Cateromarket – dostępna pod adresem www.cateromarket.pl, będąca wyszukiwarką cateringu dietetycznego. Nie musimy już przeszukiwać wielu stron, aby znaleźć najlepszą dietę dla siebie. To idealna opcja dla osoby żyjącej i pracującej w Warszawie, bowiem wybór jest przeogromny! Ale oczywiście mogą skorzystać z wyszukiwarki również osoby, które mieszkają w innych miastach.

dieta pudełkowa