Stylizacja: Aksamitna bluzka

Aksamit, choć przez pewien okres zapomniany, wróci do łask już w poprzednich szonach. Podbił serca projektanów mody i fashionistek na całym świecie. Był absolutnym must have poprzednich jesieni. Jak nosić ubrania z aksamitu? Z czym łączyć?

JAK NOSIĆ UBRANIA Z AKSAMITU

Aksamit to bez wątpienia szlachetny materiał, który kojarzy nam się przede wszystkim z eleganckimi i wytwornymi kreacjami. Ta miękka i przyjemna w dotyku tkanina pochodzi Indii. Aksamit był już w średniowieczu. Wtedy używano go używano  na  ubiory świeckie,  stroje liturgiczne, a w późniejszym czasie na pokrycia mebli, zasłony, kapy. Dziś znalazł swój miejsce w modzie codziennej.

Z czym łączyć aksamit?

Wiele osób zastanawia się jak nosić ubrania z aksamitu, z czym je łączyć. Musimy pamiętać, że aksamit sam w sobie jest wyrazistym materiałem, dlatego nie warto bawić się modą i szaleć. Najlepiej postawić na jego gładką wersję. Pozostał materiały również powinny być gładkie. Starajmy się unikać wszelkiego rodzaju aplikacji. Staraj się dobierać do niego również lekkie i delikatne tkaniny, aby zrównoważyć jego charakter. Ww swojej warto mieć szafie nieśmiertelną małą czarną z aksamitu. Wystarczy dobrać do niej eleganckie szpilki i stylizacja gotowa! Pamiętaj, aby nie przesadzić z biżuterią. Znakomicie sprawdzi się welurowy garnitur, składający się z prostych spodni i marynarki. Pięknie będzie prezentował się w odcieniu burgunda. Z czym go łączyć? Zdecydowanie z delikatnymi materiałami np. jedwabną bluzką.

I ja zdecydowałam się na aksamit. Postawiłam na bluzkę z rozkloszowanymi rękawami marki bonprix – jest rewelacyjna! Połączyłam ją z ołówkową spódnicą z botkami. Więcej modnych, czarnych spódnic znajdziecie tutaj. Do tego dodatek  piękna torebka z modnym haftem. Jak Wam się podoba?

blouse – here / skirt – here / bag – eManzana
jak nosić ubrania z aksamitu

Zdjęcia: Krzysztof Budzowski

P.S. znalazłam świetne tenisówki męskie, które znajdziecie TUTAJ. Uwielbiam rzeczy z napisami, a Wy?