Okulary przeciwsłoneczne mają na celu przede wszystkim ochronę naszych oczu przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym. Niestety okulary kupowane za grosze na bazarach nie są wystarczające. Jak kupić dobre okulary przeciwsłoneczne? Czym się kierować przy ich wyborze?

JAK KUPIĆ DOBRE OKULARY PRZECIWSŁONECZNE?

Zanim odpowiem na pytanie jak kupić dobre okulary przeciwsłoneczne, omówię rodzaje okularów w zależności od zastosowanego filtra:

1.Okulary UV

Okulary te chronią przed promieniowaniem UVA, UVB i UVC. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się okulary z filtrem UV 400. Okulary z takim filtrem pozwalają zablokować fale fale o długości 400 nanometrów, czyli wszystkie trzy zakresy promieniowania UV. Dzięki temu chronią nasz wzrok w 100%.

2.Okulary z antyrefleksem

Powłoka antyrefleksyjna na soczewce redukuje odblaski, które powstają przez padanie światła na powierzchnię szkła.Ponadto zwiększa przejrzystość soczewek oraz

Zwiększa przejrzystość soczewek, a także odbija promienie docierające z tyłu i z boków, dzięki czemu wzrok mniej się męczy. Zdolność postrzegania szczegółów w takich okularach jest znacznie lepsza.

3.Okulary z filtrem polaryzacyjnym

Okulary polaryzacyjne niwelują szkodliwe dla oczu światło odbijające się od bardzo jasnych powierzchni takich jak: śnieg, piasek, asfalt czy woda, tym samym polepszając wzrok. Obraz, który widzimy przez ten rodzaj okularów, cechuje się dużym kontrastem, a także ostrymi i nasyconymi kolorami. Ponadto socewski polaryzacyjne chronią przed promieniowaniem UVA, UVB i UVC. Jeśli stosujesz okulary korekcyjne, śmiało możesz je zamienić na przeciwsłoneczne. ABy je zmienić wystarczy, że zdecydujesz się na nakładki polaryzacyjne.

4.Okulary z fotochromem

Filtr fotochromowy przepuszcza promienie słoneczne w zależności od nasłonecznienia. Jeśli światło jest intensywne – ciemnieją, tym samym przynosząc ulgę oczom. Przy zachmurzeniu rozjaśniają się  , tym samym nie ograniczając widoczności. Można ich używać niezależnie od pogody.

Pamiętajmy, że długotrwałe wystawienie oka na promienie świetle może być przyczyną wielu chorób oraz uszkodzenia plamki żółtej. Dlatego odpowiedni wybór odpowiednich okularów przeciwsłonecznych jest niezwykle istotny. Gdy już znajdziemy odpowiedni filtr, wtedy dopiero możemy patrzeć na wygląd okularów i dobrać je w zależności od stylu, który lubimy. Okulary optyczne stanowią świetne uzupełnienie naszych look’ów, ale ochrona oczu jest najważniejsza. Poniżej przedstawiam Wam kilka stylizacji  z okularami.

Więcej okularów przeciwsłonecznych.