Urządzenie sypialni jest bardzo istotną kwestią w aranżacji wnętrz. Sypialnia to miejsce, w którym śpimy, dlatego musi być przytulne. Dlatego nie może być zagracona, pełna niepotrzebnych rzeczy. Natomiast powinna być przytulna i być miejscem, które uważamy za relaksujące. Możliwości mamy wiele. Dziś się skupimy na popularnym stylu – nowoczesnym. Jak urządzić sypialnię w stylu nowoczesnym?

JAK URZĄDZIĆ SYPIALNIĘ W STYLU NOWOCZESNYM?

Sypialnia to miejsce, w którym wypoczywamy i relaksujemy się po całym dniu pracy i natłoku obowiązków. To miejsce, od którego oczekujemy przede wszystkim uspokojenia i wyciszenia. Dlatego należy go urządzić tak, aby sprzyjał wypoczynkowi. Do aranżacji sypialni zaliczamy zarówno meble, ściany, podłogi, tkaniny, jak i wszystkie dodatki, które ją uzupełniają: poduszki, narzuty, koce, dywany, lampy itd. Obecnie dużą popularnością cieszy się styl nowoczesny – czyste wizualnie i uporządkowane wnętrze. Jego główną cechą jest harmonia i ład. Meble w stylu nowoczesnym charakteryzują się prostą bryłą i geometryczną stylistyką. Mają one za zadanie nie przytłoczyć wnętrza, a współgrać z wnętrzem, tworząc przy tym spójną całość.  Sklepy oferują naprawdę spory wybór. Świetnie sprawdzą się Meble Forte do sypialni. W nowoczesnej sypialni królują meble w bieli, ale są również inne kolory. Ostatnio popularnością cieszą się kolekcje z drewna, które dobrze wpisują się w nowoczesny klimat. W nowoczesnym stylu wyróżniamy także zestawy w połysku. Najczęściej spotykamy odcienie: biel, kawa z mlekiem oraz czerń – osobno lub na zasadzie kontrastu. Te drugie rozwiązanie nadaje wnętrzu nietypowego wyrazi i jest idealną opcją dla ludzi, którzy lubią bawić się kolorami.

Jakie kolory do nowoczesnej sypialni?

W sypialni w stylu nowoczesnym najlepiej sprawdzą się uzupełniające i przenikające się kolory z jednej gamy np. biel, szarość, beże, a do tego jeden dodatkowy kolor np. pudrowy róż. Popularnością cieszy się również połączenie odcieni beżu z fioletem. Zaś dla osób, które wolą nieco bardziej wyraźne kolory, dostępne są połączenia czerni z limonką.

Pamiętajmy jednak, aby wszystkie detale były przemyślane i pasowały do designu. Poniżej przedstawiam Wam inspiracje ze sklepu forte.com.pl :