Gift idea

PREZENT DO NOWEGO DOMU – CO KUPIĆ I ILE WYDAĆ?

Parapetówka to dobra okazja, by spotkać się ze znajomymi i wspólnie cieszyć się z ich nowego mieszkania. Jednak zanim się do nich wybierzemy, trzeba zrobić małe zakupy. Co dać w prezencie? Ile wydać? Odpowiedzi staramy się udzielić poniżej.

Ile wydać na prezent?

Kwestia wartości prezentów to problem, który pojawia się niezależnie od okazji. Za ile kupić bratu prezent na Boże Narodzenie? Ile pieniędzy włożyć do koperty na ślub koleżanki? Tego typu pytania zadajemy sobie co najmniej kilka razy w roku. Również kwestia parapetówki i prezentu z jej okazji nie jest prosta do rozwiązania. Co więc wziąć pod uwagę? Przede wszystkim nasze związki z zapraszającymi. Jeżeli jest to nasza bliska rodzina, z którą mamy dobry kontakt, wtedy wypada wydać nieco więcej, niż w przypadku, gdy nie jesteśmy spokrewnieni lub nasza relacja jest bardziej chłodna. Przejdźmy w takim razie do kwot. Parapetówka to nie urodziny i nikt nie wymaga, by wydawać setki złotych. Z drugiej strony zdarza się ona raz na kilkanaście lat (często nawet więcej), więc zbytnie skąpstwo nie jest mile widziane. W dobrym tonie jest przeznaczyć na prezent od 50 do 200-300 złotych. Zależy to od naszej sympatii do właścicieli mieszkania oraz naszego stanu majątkowego. A jaki wręczyć prezent do nowego domu? Możliwości jest całe mnóstwo.

Prezent do nowego domu – co wręczyć?

Gdy będziesz zastanawiał się, czym obdarować świeżo upieczonych lokatorów, pomyśl, czego ty sam najbardziej byś potrzebował. Na co dzień nie myślimy, ile przedmiotów znajduje się w naszym domu. Zaś kupno wszystkich zajmuje długie tygodnie, a nawet i miesiące. W pierwszej kolejności po wprowadzeniu się do mieszkania zajmujemy się remontem i kupnem sprzętu RTV i AGD. Dopiero wtedy przechodzimy do mniejszych rzeczy. Dlatego jako prezent do nowego domu sprawdzi się wszystko to, co jest praktyczne i użyteczne. Waga łazienkowa, zegar ścienny, zestaw obiadowy, szklanki, deska do krojenia, wino i korkociąg, pojemnik na zioła i przyprawy i wiele, wiele więcej.

Prezent do nowego domu – elegancki plakat

Jednak prezent do nowego domu nie musi być tylko i wyłącznie praktyczny. Może on również cieszyć oko. Tak jak chociażby plakat. Zobacz w tym miejscu, jak wiele ich rodzajów możesz dostać. Plakat z pewnością odmieni oblicze każdego pomieszczenia, w którym zostanie powieszony. Jeżeli nie wiesz, czy to dobry wybór, wcześniej delikatnie podpytaj znajomych, czy mają oni na ścianach miejsce na taki przedmiot i czy w ogóle chcieliby go dostać. Pamiętaj, że prezent do nowego domu powinien przede wszystkim podobać się domownikom, nie gościom.

5 komentarzy
Previous Post
14 grudnia 2018
Next Post
14 grudnia 2018

5 komentarzy

 • Żaneta Serocka

  Sama mam masę plakatów. Uwielbiam je, są świetnym prezentem.

 • Ania

  o bardzo fajne i praktyczne pomysły 🙂

 • anna

  fajny pomysł plakatu, myślę że skorzystam już niedługo 🙂

 • Lili 93

  Świetny poradnik ☺
  Ja z takiej okazji jak parapetówka bardzo ucieszyłabym się gdy prezentami były jakieś fajne ,przydatne akcesoria i dodatki do domu ☺
  Pozdrawiam
  Lili

 • Natalia

  Z prezentami jest zawsze kłomot. A taki plakat jest naprawdę ciekawym pomysłem. Myśle, że np. jakaś fajna wyklejanka na ścianę też by się świetnie sprawdziła w roli prezentu! >3

Leave a Reply