Misz-masz

Jak skutecznie pozycjonować stronę?

Pozycjonowanie strony to złożony proces, który wymaga sporej wiedzy. Wiele osób zleca pozycjonowanie firmom zewnętrznym. A jak skutecznie pozycjonować stronę samemu?

Czym jest SEO i jak skutecznie pozycjonować stronę?

Zanim przejdę do porad, wyjaśnię czym jest pozycjonowanie strony. To działania, które mają na celu zwiększenie widoczności naszej strony internetowej w wyszukiwarkach. na pozycjonowanie składają się także działania optymalizacyjne na stronie, zwane SEO (ang. Search Engine Optimization – optymalizacja strony pod kątem wyszukiwarki internetowej).To proces ciągły, który wymaga indywidualnej strategii, odpowiedniej analizy, jak i cyklicznych prac optymalizacyjnych.

Jak skutecznie pozycjonować stronę?

 1. Dobór odpowiednich słów kluczowych – aby strona dobrze się pozycjonowała, należy uważnie dobierać słowa kluczowe. Jeśli zależy nam na tym, aby strona trafiła do potencjalnych klientów czy czytelników, powinna znaleźć się ona jak najwyżej w wyszukiwarce na dane słowo kluczowe. Słowa te dobieramy w taki sposób, aby odpowiadały one oczekiwaniom internautów, którzy poszukują produktów bądź usług, jakie oferujemy.
 2. Linki wewnętrzne – są niezwykle ważnym aspektem, bowiem usprawniają użytkownikom poruszanie się pos tronie, a dodatkowo sprawiają, że roboty wyszukiwarek poprawnie skanują i indeksują stronę. Linki zachęcają użytkowników do tego, aby przechodzili pomiędzy stronami serwisu. Dzięki temu zmniejsza się współczynnik odrzuceń podstron
 3. Wtyczka SEO – to jedna z najważniejszych wtyczek, którą powinna mieć każda osoba, prowadząca stronę na WordPressie. Oczywiście wtyczka nie pozycjonuje strony, ale pomaga. Jest niezwykle prosta w użyciu.
 4. Kanibalizm słów kluczowych – to często spotykane zjawisko. Polega na tym, że wiele podstron jest zoptymalizowanych pod katem tej samej frazy. Skutkiem tego jest to, że co najmniej dwie strony próbują pojawić się w google na jedną, tę samą fazę kluczową. A więc konkurują ze sobą. Najczęściej pojawiają się na stronach, które poruszają jeden temat. W podobnych artykułach należy ustawić inną frazę kluczową!
 5. Duplikacja treści – podobnie jak kanibalizm, ma negatywny wpływ na pozycjonowanie. Duplikacja jest wtedy, gdy ta sama treśc występuje w kilki miejscach w sieci. Może dotyczyć również tej samej strony, gdy np. taki sam tekst występuje w kilku podstronach.
 6. Skorzystanie z porad specjalisty – jeśli pozycjonowanie strony wydaje Ci się ciężkim tematem i czarną magią, koniecznie skorzystaj z porad specjalisty.

jak skutecznie pozycjonowac stronę

 

14 komentarzy
Previous Post
21 sierpnia 2019
Next Post
21 sierpnia 2019

14 komentarzy

 • Katsuumi

  Ja zawsze byłam w tym zielona 🙂

 • Julia Wasielewska

  Seo to naprawdę dobrze znać, rzeczywiście to pomaga znaleźć czytelników.

 • Aga

  To ja jednak skorzystam z porad specjalisty :))

 • Joanna Majchrzak

  Cały czas zglebiam swoją wiedzę na ten temat.

 • Ptysia

  Lubię takie wpisy, bo są bardzo użyteczne. Od jakiegoś czasu interesuję się pozycjonowaniem mojej strony 🙂

 • Szymon Owedyk

  W przypadku wtyczki SEO dla stron WordPress najbardziej cenię sobie Yoast SEO 🙂

  • sandrak

   ja również 🙂

 • Ewelina

  Szkoda, że na bloggerze nie ma wtyczki seo…

 • Kaśka - Poligon Domowy

  Kilka błędów jeszcze popełniam, ale już się uczę wszystkiego powoli!

 • Granivera

  Dla mnie Seo to czarna magia. ale powoli mi się udaje coś tam zrobić 🙂

 • Kinga Litkowiec

  Temat SEO jest mi bardzo dobrze znany 🙂

 • Paulina Rudnicka

  Przydatne informacje! Dziekuje za ten post!

 • Sandra z Chrzasteksumienia

  Z wieloma rzeczami tutaj się zgodzę! 🙂

 • Patrycja

  Odkąd przeniosłam się na WordPress rzeczywiście zainstalowałam tę wtyczkę, choć powiem szczerze, że SEO to jeszcze dla mnie czarna magia, choć powoli raczkuje 🙂

Leave a Reply