Stylizacja: Kabaretki

Nie da się nie zauważyć, że w tym sezonie panuje moda na kabaretki . To zdecydowanie jeden z najgorętszych trendów tego sezonu. Hashtag na instagramie #fishtights jest niezwykle popularny. A jak nosić kabaretki? Dziś Wam podpowiem i przedstawię swoją propozycję  pierwszą, a druga za jakiś czas!

Kabaretki to rajstopy, skarpetki lub podkolanówki z siateczki, która jest zapleciona w charakterystyczne romby. Wielkość oczek (rombów) jest różna. Można zdecydować się na mniejsze lub większe. Jeszcze kilka lat temu uznawano je za dość wulgarne, dlatego sięgało po ni niewiele kobiet – zazwyczaj te, które odważne rozwiązania lubiły. Jednak w tym sezonie miłośniczki mody udowadniły, że te rajstopy wcale nie muszą być wulgarne i spokojnie można je nosić na co dzień. Bez wątpienia stały się modnym detalem, który świetnie odświeża stylizacje. To w końcu jeden z najgorętszych trendów tego sezonu. Moda na kabaretki również mi przypadła do gustu. Był okres w dzieciństwie, kiedy nosiłam skarpetki kabaretki – pamiętam do dziś! Potem nastał okres, że były niemodne i przestałam je nosić. W tym roku postanowiłam ponownie po nie sięgnąć – i nie żałuję! Odpowiednio skomponowane, stanowią bazę do naprawdę wielu ciekawych
(i niewulgarnych!) stylizacji.
Jak nosić kabaretki?
Kabaretki możemy nosić na wiele sposób. Tradycyjnie nosimy je do spódnicy. Jednakże ostatnio popularnością cieszą się kabaretki pod podarte jeansy. Szczerze powiedziawszy, sama zakochałam się w tym trendzie i z pewnością zobaczycie moją propozycję niebawem! Kabaretki możemy również nosić w formie skarpetek – pamiętajcie o zasadzie kontrastu.  Co ciekawe, kabaretki wyglądają świetnie zarówno do szpilek, botków, jak i mokasynów. Dziś prezentuję Wam kabaretki w połączeniu ze spódnicą. Postawiłam na skórzane elementy, aby nadać całości charakteru: ramoneska, spódniczka ze skórzanymi wstawkami. Do tego botki oraz torebka imitująca skórę węża, która idealnie wpasowała się w całość. Zdjęcia wykonała Arianne. Jak Wam się podoba?

skirt – here / bag – MANZANA / jacket – here / fish tights – here / shoes – here
moda-na-kabaretki kabaretki-2 kabaretki-3 kabaretki-4 kabaretki-5 kabaretki-6

Zdjęcia – Arianne