Salon to miejsce, w którym spędzamy bardzo dużo czasu. To właśnie w nim przyjmujemy gości, oglądamy telewizję. Dlatego powinien być urządzony tak, abyśmy się dobrze i komfortowo w nim czuli. Oprócz stylu, w którym go urządzamy, koloru ścian, niezwykle istotne są dodatki m.in poduszki dekoracyjne. Jak je wybrać?

Czy poduszki dekoracyjne pasują do każdego stylu?

Poduszki pasują do każdego stylu. Niezależne od tego, jakie masz wnętrze, poduszki dodadzą  charakteru i nadadzą określony, wyrazisty styl. Wybierając je, postaraj się zachować stylistyczną spójność w salonie. Dzięki temu wnętrze będzie eleganckie i stylowe. Jeśli masz salon w stylu glamour, zdecyduj się na poszewki uszyte z satyny lub aksamitu, zdobione barokowymi wzorami florystycznymi. We wnętrzu skandynawskim świetnie sprawdzą się wzory geometryczne. Duży wybór poduszek znajdziecie w sklepie https://kodemii.com/ .

Jaki wybrać kolor poduszek?

Istotne znaczenie ma również kolorystyka. W salonie, w którym dominują krzykliwe barwy, poduszki powinny wyciszać i uspokaja. Dlatego postaw na stonowane odcienie. Natomiast we wnętrzach neutralnych, możesz pokusić się o ostre koloru. Wtedy poduszki dekoracyjne będą wyraźnym akcent. Warto pamiętać, że zbyt wiele mocnych kolorów może sprawić, że w pomieszczeniu zrobi się kolorystyczny bałagan. Dlatego dla bezpieczeństwa ograniczmy paletę do trzech barw. Możemy także postawić na różne odcienie tego samego koloru. Nie bójmy się eksperymentować.

A na ile poduszek się zdecydować?

Ilość poduszek zależy tylko od Ciebie i wielkości Twojej kanapy. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzić.