Fashion

JAK DOBRAĆ ROZMIAR BIUSTONOSZA?

Odpowiednio dobrany biustonosz ma znaczenie nie tylko dla wyglądu, ale i zdrowia piersi. Jak dobrać rozmiar biustonosza? Dziś dam Wam kilka wskazówek.

Na rynku mamy dostęp do wielu fasonów biustonoszy, o czym świadczy choćby bogata oferta sklepu mojafantazja.pl . Jednakże ładny biustonosz to nie wszystko. Ważne jest, aby był on dobrze dobrany.

 

JAK DOBRAĆ ROZMIAR BIUSTONOSZA?

Niestety wiele kobiet wciąż nosi nieprawidłowy rozmiar biustonosza. Jest on przyczyną niewygody, a także problemów estetycznych. Najczęściej popełnianym błędem przy wyborze biustonosza jest zbyt szeroki obwód pod biustem oraz za mała miseczka. W ten sposób piersi nie są podtrzymane tak, jak powinny być i obwisają. Obciąża to kręgosłupa oraz ramiona. Rozmiar stanika składa się z dwóch parametrów: obwodu pod biustem i rozmiaru miseczki. Jak dobrać rozmiar biustonosza? Należy zmierzyć:

a)obwód pod biustem

Obwód pod biustem stanowi fundament podtrzymania piersi. Obwód pod biustem mierzymy stając prosto, na wydechu miarą krawiecką, którą układamy poziomo w miejscu bezpośrednio pod piersiami.  Pamiętajmy, aby obwód był mierzony dość ciasno (ale tak, aby pozwalał normalnie oddychać), bowiem biustonosz jest elastyczny w przeciwieństwie do miary krawieckiej. Zmierzony obwód zaokrąglamy: do 5 w dół, powyżej 5 w górę.

b) obwód w biuście

Obwód w biuście mierzymy za pomcoą centymetra, który przylega w najszerszym miejscu biustu. Miarę krawiecką przykładamy luźno, aby nie deformowała piersi. Przykładamy miarkę do ciała tak, by była na tej samej wysokości z przodu na piersiach oraz z tyłu na plecach. Obwód w biuście możemy mierzyć w biustonoszu o miękkich, nieusztywniających miseczkach, które zbiorą biust. W przeciwieństwie do obwodu pod biustem, obwodu w biuście niezaokrąglany

c)rozmiar miseczki

Następnie obliczamy różnicę między obwodem w biuście i rozmiarem pod biustem. (obwód w biuście – obwód pod biustem) . Następnie wynik znajdź w poniższej tabeli. Litera, którą otrzymasz to Twoja miseczka 🙂

ROZMIAR MISECZKI AA A B C D DD E F FF G
Wynik odejmowania: obwód w biuście – rozm. pod biustem 7-9 9,5-11,5 12-14 14,5-16,5 17-19 19,5-21,5 22-24 24,5-26,5 27-29 29,5-31,5

 

ROZMIAR MISECZKI H HH J JJ K KK
Wynik odejmowania: obwód w biuście – rozm. pod biustem 34,5-36,5 37-39 39,5-41,5 42-44 44,5-46,5 47-49

Biustonosze push-up mojafantazja.pl:

Jeśli masz już zmierzony obwód i wybraną miseczkę, czas na zakupy! Ciekawą ofertę biustonoszy znajdziesz w sklepie mojafantazja. Ja również się zdecydowałam na biustonosz ze sklepu. Z racji tego, że mam mały biust, wybór odpowiedniego biustonosza jest dla mnie wielkim problemem. Potrzebuję takiego, który ładnie zbierze i wyeksponuje moje piersi, lecz nie będzie tez przesadzonym push-up :p Wraz z Panią ze sklepu mojafantazja, wybrałam się biustonosz Nori marki Konrad, który wspaniale podkreśla kobiecy biust. To idealna propozycja dla Pań, które chcą optycznie powiększyć swój biust i wyeksponować go. Ma termicznie formowaną miseczkę osadzoną na fiszbinach. Dzięki temu, nadaje piersią ponętny kształt. Do biustonosza dobrałam stringi.

jak dobrać rozmiar biustonosza?

14 komentarzy
Previous Post
17 listopada 2017
Next Post
17 listopada 2017

14 komentarzy

Leave a Reply

Related Posts